24.08.2021

Як оформити робоче місце?

Зміст статті:

1. Оформлення робочого місця

1.1. Що важливо визначити в першу чергу і з чого почати?

1.2. Відповіді на головні питання перед оформленням робочого місця.

2. Як організувати робоче місце

2.1. Як розставити предмети, щоб було зручно?

2.2. Таблиця зі стандартами ергономічного розподілу простору робочого місця.

3. Освітлення робочого столу

3.1. Скільки повинно бути джерел освітлення?

4. Як зробити гарний робочий стіл

4.1. Основний перелік аксесуарів і декоративних предметів.

5. Як прикрасити комп’ютерний стіл, не захаращуючи простір

5.1. Поради розподілу робочого простору за фен-шуй.

6. Прикрасити робоче місце до свята

6.1. Якими аксесуарами прикрасити стіл, якщо має бути свято або інше значуща подія?

7. Красиве робоче місце в офісі

7.1. Прикрашаємо офісне місце для роботи.

8. Ідеї для робочого столу

8.1. Як оновити стільницю своїми руками?

9. Дизайн для робочого місця біля вікна

9.1. На що звернути увагу, встановлюючи робочий стіл біля вікна?

10. Ідеї дизайну для робочого місця вдома

10.1. Варіанти стилів мінімалізм, лофт, скандинавський.

11. Декор робочого столу

11.1. Трендові декоративні прикраси для робочого столу вдома або в офісі.

Оформлення робочого місця

Варіант оформлення робочого місця

Від оформлення робочого столу багато в чому залежить рівень працездатності, мотивація, креативність. Ви можете створити для себе робоче місце в стилі, який імпонує індивідуальним бажанням, підіймає настрій, стимулює до творчості та виконання щоденних завдань. Ретельно продумана організація робочого стола допомагає сконцентруватися, підвищує функціональність і практичність простору.

З чого почати?

Ви переїхали, купили нову квартиру або змінили роботу? Тоді вам неодмінно слід задуматися про те, яким буде ваш робочий стіл. Якщо ви вирішуєте, як оформити робоче місце, спочатку рекомендуємо визначити наступні нюанси:

  -Ви плануєте оформлення робочого місця вдома або бажаєте облаштувати робоче місце в офісі;
 • -Яку площу ви виділяєте під установку столу;
 • -Яка форма столу вам підходить;
 • -Чи буде стіл перебувати біля вікна, і як він буде розташований (паралельно, перпендикулярно, в стороні);
 • -Скільки часу ви плануєте перебувати за робочим столом;
 • -Яким ви бачите своє гарне робоче місце. Чи буде це класичний стиль, мінімалізм, лофт, скандинавський стиль або інший модний напрямок.

Гарне робоче місце

Залежно від відповідей на наведені питання, вам буде легше вибрати конструкцію столу, визначитися, як облаштувати робоче місце відповідно до особистих побажань.

1. Якщо облаштування робочого місця потрібно у вас вдома, виділіть під нього затишний куточок або цілий кабінет, у випадку, коли дозволяє площа житла. Якщо організація робочого стола виконується в офісі та у вас є кілька варіантів для вибору, віддайте перевагу світлому і просторому місцю, бажано біля вікна.

2. Перед тим, як облаштувати своє робоче місце, виділіть під нього площу. Мінімум 1.2 м х 1.0 м. У такому випадку у вас буде достатньо вільного простору, вам буде зручно сидіти.

3. Максимальну зручність забезпечує стіл Г-подібної форми, на якому легко розміщується стаціонарний комп’ютер, органайзери з паперами, оргтехніка. Якщо у вас немає можливості для просторого робочого місця, розгляньте варіанти прямокутних столів з вузькими стільницями або навіть з розкладною робочою поверхнею. Також є варіанти відведення під робоче місце підвіконь.

4. Відомо, що організувати робоче місце краще біля вікна. Оптимальне розташування столу — паралельно віконного отвору. Якщо ставити стіл доведеться зліва чи справа, потрібно враховувати розташування вікна щодо сторін світла таким чином, щоб було достатньо денного світла, щоб при роботі за комп’ютером або з паперами вам не заважала тінь.

Робоче місце вдома

5. Якщо ви проводите багато часу за творчістю, офісними справами, з комп’ютером, тоді комфорт — це важливий фактор. Вибирайте стіл зі зручною вам висотою, і також зверніть увагу на вибір крісла або стільця з регульованою висотою і спинкою, з підлокітниками.

6. Прикраса робочого місця виконується за бажанням, в стилі, якому ви віддаєте перевагу. Звичайно, для офісного простору не бажано влаштовувати на столі іконостас з особистих фотографій, розсадник рослин, збори з м’яких іграшок або різних статуеток і сувенірів. Краще рішення — це мінімалізм, що допомагає сконцентруватися на справі та порядок, що прискорює роботу.

Як організувати робоче місце

Затишний робочий куток

Якщо знати, як організувати робоче місце, можна оптимізувати простір, зробити його візуально акуратним, максимально зручним. Основні принципи наступні:

– необхідне приладдя розташовують на «першій лінії». Це означає, що предмети, якими ви найчастіше будете користуватися, повинні перебувати завжди «під рукою». Це можуть бути ручки та олівці, блокноти та ножиці, планувальники та стікери, сегрегатори й книги;

– предмети декору не заважають функціональності. Фотографії, статуетки, квіти — відсувають на другий план. Особисті речі знаходяться в зоні вашої видимості, але при цьому не є перешкодою для праці.

Щоб організація робочого стола своїми руками допомогла зробити простір більш практичним, пропонуємо не забувати про принципи ергономіки та використовувати їх, плануючи системи зберігання. Для збільшення корисної площі робоче місце можна розподілити таким чином:

  настільне зберігання предметів, які постійно в потрібні для використання (ручки, маркери, олівці, точила, лінійки та ін.);
 •  зберігання в ящиках столу (внутрішні системи). Сюди можна складати таці, зошити, щоденники, книги;
 • зберігання поверх столу. Для цього облаштовують полки відкритого або закритого типу;
 •  система зберігання під столом. Зазвичай це поличка під системний блок комп’ютера, для стопок паперів та ін..

Важливим є правильний прорахунок робочого простору з урахуванням розміщення меблів та інших предметів. Загальноприйняті стандарти ергономічного розподілу робочого місця приведені в таблиці.

Висота стільниці робочого столу65-85 см
Площа стільницівід 120 см
Висота сидіння стільця або крісла40-50 см
Розмір сидіння стільця або кріславід 40х40 см
Розташування часто використовуваних предметів (відстань витягнутої руки)50-60 см
Відстань до полиць над робочим столом40 см
Відстань від очей до комп’ютерного монітора40-100 см

Компактно облаштоване робоче місце

Освітлення робочого столу

Необхідно не тільки створити зручне і красиве робоче місце, але і передбачити якісне освітлення. Для цього слід враховувати, що ви будете робити на своєму робочому місці.

Світле робоче місце

Ось деякі рекомендації експертів:

  -При постійній напрузі очей (швачка, закрійниця) — 1 основне джерело світла + 2 додаткових;
 • -При великій кількості документів, які потрібно читати, підписувати, редагувати — 1 основний + 1 додатковий світильник;
 • -При роботі за комп’ютером (ноутбуком, планшетом) — 1 джерело якісного основного освітлення.

Якщо стіл розташований в ніші, поряд немає вікна, краще встановити ще 1-2 світильники. Що стосується розставлення настільних ламп — якщо ви правша, лампу ставте зліва і якщо ви лівша, додаткове світло повинне падати справа. Яскравість настільних ламп повинна у 2-3 рази перевищувати яскравість основного освітлення.

Як зробити гарний робочий стіл

Гарний робочий стіл

Після організації простору можна вирішити, як прикрасити робочий стіл. Для цієї мети можна використовувати полки, аксесуари, а також:

 • -стильні стенди з картинками, фотографіями, стікерами, вирізками з журналів;
 • -постери (комікси, герої улюблених фільмів, улюблені музичні виконавці та ін.);
 • -фотографії в красивих рамках — поодиноких або виконаних у вигляді художніх композицій;
 • -книги, журнали, складені в впорядковані стопки;
 • -годинники різних форм, в т.ч. пісочні;
 • -шкатулки та невеликі скриньки;
 • -кімнатні рослини.

Стильне робоче місце

Придумуючи, як зробити гарний робочий стіл, можна використовувати кольорову клейку плівку, мармурові дошки. Вибираючи, як прикрасити свій робочий стіл вдома або як прикрасити робоче місце в кабінеті офісу, допускається встановити на столі або біля нього гарну вазу зі скла, акрилового матеріалу, кераміки, металу. Така прикраса робочого столу буде не тільки покращувати дизайн, але і стане в пригоді, якщо вам подарують свіжі квіти.

Як прикрасити комп’ютерний стіл, не захаращуючи простір?

Облаштування робочого стола

Зробити зручний робочий стіл візуально привабливим, акуратним, допоможуть такі прості правила, продиктовані досвідом і модною течією фен-шуй:

   посередині встановлюється комп’ютер (ноутбук). Вибираючи, як оформити красиво стіл, подбайте і про приємну заставку на моніторі. За фен-шуєм, це повинна бути поточна, «жива» вода — річка, водоспад. Середина робочого столу вважається зоною кар’єри, тому вона повинна бути активною;
 • – за ПК розташовується «зона слави». Тому там можна розвісити грамоти та нагороди в рамках, розставити кубки;
 • – правий верхній кут — місце для сім’ї. Сюди помістіть фотографії;
 • – нижній правий кут передбачений для зберігання часто використовуваних предметів. Продумуючи, як можна прикрасити стіл, використовуйте це місце для телефону, інших гаджетів, візиток.

Розподіливши простір на зони, можете красиво оформити стіл за допомогою статуеток, дизайнерських точилок для олівців. Прикраси робочого столу слід підбирати відповідно до обраного вами стилю. Якщо ви не знаєте, як прикрасити робочий стіл своїми руками, зверніться до експертів, подивіться цікаві ідеї в YouTube, Pinterest.

Прикрасити робоче місце до свята

Буває, що прикрасити робочий стіл хочеться до свята — ювілею, дня народження, Нового року, дня фахівця. Як прикрасити своє робоче місце? Існує багато різних способів, серед яких:

  – різноколірні гелієві кульки. Можна замовити кульки з індивідуальними написами
 • — іменами, пам’ятними датами, цифрами, привітаннями та побажаннями;
 • – прапорці, стрічки, серпантин, гірлянди;
 • – постери, портрети;
 • – фотоколажі, складені у вигляді карти бажань, карти подорожей, карти подій;
 • – стікери, на яких написані побажання, освідчення в коханні, жарти.

Вирішуючи як прикрасити робоче місце до Різдва і до Нового року, використовуйте традиційні види прикрас — мініатюрні ялинки та всілякі ялинкові іграшки, гірлянди (електричні, паперові, пластикові), солодощі, святкові композиції. Якщо ви плануєте святкувати певну подію, прикраси робочого столу можна підібрати відповідної тематики:

  – весілля — статуетки нареченого і нареченої, кульки з принтами у вигляді обручок;
 • – день фахівця — сувеніри, які символізують професію;
 • – пам’ятна дата — сюрпризи, які нагадують про будь-яку подію в житті.

Красиве робоче місце в офісі

Чи можна створити гарне робоче місце в офісі? Звичайно! І для цього не знадобиться докладати надзусилля. Дизайнери пропонують вибирати мінімалістичні варіанти оформлення простору, щоб не відривати вас від процесу роботи та одночасно надихати на звершення. Якщо ви не знаєте, як прикрасити своє робоче місце в офісі, можете скористатися такими порадами:

  – квіткова композиція. Сьогодні в тренді сукуленти, висаджені в скляні акваріуми або дерев’яні піддони;
 • – геометричні фігури. Фігурки можуть бути виготовлені з дерева, акрилу, металу, скла;
 • – незвичайні картини. Доповнити стильний інтер’єр робочого місця в офісі можна картиною, надрукованою на полотні, виготовленою у вигляді аплікацій, технікою печворк або іншими способами;
 • – дошка для письма. Над столом можна повісити дошку з грифельним покриттям, на якій пишуть крейдою. Або дошку з магнітною поверхнею, на якій можна писати спеціальними маркерами, до якої кріпляться магнітики. Така дошка стане не тільки функціональним простором для вашої творчості, а й прикрасить робоче місце в офісі;
 • – персональний мудборд — дошка вашого настрою. Прекрасний варіант для творчих особистостей, для яких дизайн робочого місця в офісі має велике значення. Мудборд ви можете створити самостійно, використовуючи різні фото, картинки, вирізки, сувеніри, замітки;
 • – оригінальна канцелярія. Вирішуючи, як облаштувати своє робоче місце в офісі, приділіть увагу канцелярському приладдю. Зараз виробники пропонують широкий асортимент канцелярії — всілякі підставки під ручки та олівці, точила, інші предмети, корисні для робочого простору. Пошукайте аксесуари на сайтах інтернет магазинів або спробуйте виготовити щось креативне самі.

Ідеї для робочого столу

Оригінальні ідеї для робочого столу у великій кількості розміщені в Pinterest, Facebook, YouTube. Чи хочете ви вдатися до послуг професіоналів або плануєте створити креативний дизайн робочого місця своїми руками, в будь-якому випадку у вас є сотні варіантів.

Ось кілька цікавих ідей, за допомогою яких ви зможете оновити дизайн робочого столу:

  1. Плівки. Ви можете надати зношеній стільниці зовсім інший вигляд. Плівку можна купити однотонну або з малюнком. Перед наклеюванням ретельно очистить поверхню;
 • 2. Фарбування стільниці акриловою фарбою. Урізноманітнити інтер’єр робочого столу можна, створивши оригінальний малюнок;
 • 3. Композиція з наклеєних шматочків битого посуду або керамічної плитки. Якщо у вас є старі тарілки або запаси плитки, яка не придалася під час ремонту, можна за допомогою таких предметів прикрасити інтер’єр робочого місця. Проведіть невелику підготовку — розкладіть шматочки по поверхні в порядку, який вам подобається. Потім використовуйте клей для кераміки. Послідовність процесу ви легко знайдете в Інтернеті.

Якщо ви створюєте неповторний і надихаючий дизайн робочого місця у квартирі, спробуйте розмістити в просторі карту бажань, наклейте мотивуючий постер, поставте поруч сімейне фото, яке викликає у вас виключно позитивні емоції.

Дизайн для робочого місця біля вікна

Зрозуміло, що робочий стіл біля вікна — це оптимальне місце розташування. При цьому є різниця в тому, як поставити стіл проти вікна і відносно до сторін світу. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть вам організувати робоче місце біля вікна дизайн в кращому вигляді:

  – світло, що падає на стіл із західного або південного боку, сильно нагріває предмети в літній сезон. Тому намагайтеся поставити стіл в східній або навіть північній стороні;
 • – близьке розташування до панорамного вікна сприяє підвищенню працездатності. Велика кількість денного світла знижує навантаження на очі;
 • – якщо для установки стандартного столу біля вікна недостатньо місця, практикується використання підвіконня як стільниці. Або ж підвіконня прибирають і замість нього встановлюють повноцінну стільницю.

Пропрацювавши дизайн робочого місця біля вікна, ви отримаєте функціональний і зручний простір.

Ідеї дизайну для робочого місця вдома

Щоб створити робоче місце до душі, ви можете вибрати певний стиль. До популярних напрямків відносяться:

– мінімалізм. Такий інтер’єр робочого місця вдома дозволяє максимально сконцентруватися на своєму занятті, не відволікаючись на зайві деталі. Особливі риси стилю — рівні, гладкі поверхні, чітка геометрія, мінімум аксесуарів, 1 основний колір і 2 відтінки, велика кількість світла. Заставки на робочий стіл вдома вибираються в контрастному виконанні;
– лофт. Яскрава деталь лофту — цегляна стіна і стельові світильники на довгому підвісі. Такі деталі допоможуть оживити робоче місце, зробити його більш комфортним;
– скандинавський стиль. М’який, світлий, затишний — це характеристики, що відрізняють скандинавський стиль. Дизайн робочого місця вдома, виконаний в скандинавському стилі, передбачає безліч систем зберігання — поличок, ящиків, скриньок. Тут доречні різні картинки для робочого столу вдома, постери. Актуальні поєднання кольорів — білий + чорний + молочний, білий + сірий + синій, білий + коричневий + блакитний.

Ніжне оформлення робочого стола

Декор робочого столу

Продумуючи декор робочого столу, вибирайте ідеї, що відповідають вашим індивідуальним перевагам, загальному інтер’єру. Якщо це офісний простір, не забувайте враховувати брендовий стиль. Сотні варіантів ідей із застосуванням різних декоративних елементів надають можливість створити унікальний простір для вашої щоденної творчості. Відзначимо найбільш поширені варіанти декору:

  – нестандартна стільниця з графітовим покриттям, унікальною мозаїкою, цікавою плівкою, покрита лаком, з принтом;
 • – рамки для фото зі скла, металу, дерева, акрилу;
 • – оригінальні світильники та лампи з плафонами різної форми;
 • – незвичайні полички;
 • – постери, картини, мудборди;
 • – підставки під гаджети;
 • – кімнатні рослини, поміщені в скляні, керамічні, дерев’яні горщики різного дизайну;
 • – годинники настінні, настільні, пісочний;
 • – стопки з книг і журналів;
 • – стильні сегрегатори.

Робоче місце з вазонами

Якщо декор для робочого столу створюється для творчої особистості, в ньому можуть бути присутніми оригінальні елементи, що показують сферу діяльності:

Сучасний дизайн робочого столу

  – музичні інструменти в мініатюрі;
 • – статуетки;
 • – копії швейних машин, верстатів;
 • – модельки автомобілів;
 • – набори художніх кистей, набори для квілінгу та ін..

При цьому найважливіше — ніякий декор на робочий стіл не зможе перетворити простір на краще, якщо не буде вписуватися у ваш внутрішній світ. Тому обирайте такі предмети, які зображають вашу уяву, викликають приємні спогади, наштовхують на позитивні думки. А підібрати якісний та зручний стіл ви зможете на сторінках нашого інтернет магазину вже сьогодні!