12.03.2021

Меблеві тренди 2021

Новий модний сезон визначає тренди, які будуть домінувати протягом усього року. Дизайнерські ідеї 2021 року стали гармонійним продовженням тенденцій попередніх років. Варто підкреслити, що вступ в нове, технологічно просунуте десятиліття стало моментом підвищеного бажання людини стати ближчим до природи.
Тема екології, яка зараз знаходиться на піку популярності та актуальності, знайшла своє застосування в оформленні інтер’єру будинків і квартир. У моду увійшли натуральні кольори, природні текстури, мінімалізм і розумне споживання. У сучасному світі моветоном вважається використання дешевих пластикових меблів, які потрібно міняти через кожні півроку, яскравих люмінесцентних предметів декору, шаф з ДВП і величезної кількості аксесуарів, що перевантажують загальну картину. Відмова від надмірностей і повернення до природи ― ось головні характеристики поточного модного сезону.
Зміни торкнулися як оформлення інтер’єрів в цілому, так і зокрема дизайну меблів 2021 року. У моду увійшли вироби з натуральної деревини, лаконічний і в той же час універсальний стиль оформлення гарнітури, природні кольори.

Топ-5 меблевих трендів

Існує думка, що меблеві тренди вводяться одним або декількома дизайнерами, а всі інші повинні їх дотримуватися. Насправді, поява будь-якої модної тенденції це довгий процес.

Все починається з індивідуальних ідей, які з часом удосконалюються і починають взаємодіяти одна з одною. Меблеві тренди 2021, як і будь-якого попереднього року, сформувалися задовго до їх виходу на ринок. На світових ярмарках дизайну можна побачити, яка модна меблі 2021 буде на висоті в даному і наступних сезонах.

Як уже згадувалося вище, тенденції дизайну меблів в 2021 році тісно пов’язані з темою екології та розумного споживання. Акцент робиться на довговічності і надійності, на безпеці і природності. Є п’ять головних трендів, які будуть виділяти модні меблі. Вони стосуються кольору, матеріалів, екологічності, функціональності і поєднання нового зі старим.

1. Кольорові тренди меблів

Після багаторічного домінування холодних кольорів, особливо відтінків сірого з додаванням синього, в меблеві тенденції 2021 року повертаються теплі і пастельні тони. Перші з них, інспіровані кольорами землі, покликані наблизити до природи, допомогти розслабитися після важкого дня. До наймодніших тонів меблів 2021 роки для вітальні і інших приміщень можна віднести бежевий, який вже назвали новим нейтральним кольором. У оформленнях будинків і квартир на 2021 рік він з’являється в різних відтінках ― від дуже світлого, який нагадує кремово-білий, до кольору кави з молоком. Що стосується диванів і м’яких крісел, то шанувальникам сміливих рішень варто зупинити свій вибір на теракотовому або вохристо-помаранчевому, темно-коричневому, димчасто-червоному з додаванням сірого або різних приглушених відтінків жовтого, включаючи модний гірчичний.

Що стосується кольору безпосередньо меблів, то актуальними стануть світлі відтінки і натуральні текстури. Можна сміливо стверджувати, що даний тренд випливає з популярного скандинавського стилю, який поєднує в собі функціоналізм і мінімалізм. Білий, пастельний і бежевий, це основні тони, які використовуються в даному напрямку.

Модні меблі 2021 включають вироби з натурального світлого дерева, наприклад черешні, бука, ясена, клена, берези, граба, бамбука і інших. Відмінним вибором стануть столи, шафи, книжкові полиці, столики, тумби під телевізор з масиву перерахованих порід з чітко вираженою дерев’яною текстурою.

Крім кольору натуральної деревини, меблевим тенденціям 2021 року буде також відповідати димчастий сірий, приглушений золотистий, колір морської хвилі, ніжно-бірюзовий. Дивани і м’які крісла перерахованих тонів будуть відмінно гармоніювати з гарнітурою з натурального дерева.

Варто підкреслити, що вищезгадані кольори є максимально близькими до їх природних аналогів. Вони мають величезний позитивний вплив на психіку людини і здатні заспокоїти, що так важливо в сучасному світі.

Варто відмітити, що чорний ― модний колір меблів в минулому сезоні ―  втратив свою актуальність.

2. Незвичайні поєднання матеріалів


Завдяки популяризації стилю Лофт, в тенденції дизайну меблів поточного року увійшло поняття “поєднання непоєднуваного”. Відомо, що в згаданому стилі часто використовується нестандартний гарнітур, виготовлений з, наприклад, бетону і скла або металу, дерева і м’якого велюру.
Варто помітити, що особливе значення має також текстура матеріалів. Наприклад, скляні або металеві елементи не обов’язково повинні бути відшліфованими до блиску. Вони можуть бути штучно зістареними або ж просто недбало реставрованими. Таким чином, на ньому буде видно відбиток часу, що додасть приміщенню атмосферності.

Що стосується поверхні гарнітура, то в минуле відходять глянцеві поверхні. До меблевих тенденцій 2021 року відноситься сатинова і матова структура меблів, яка дозволяє доторкнутися до дерева і відчути його текстуру. Особливий акцент робиться на природній недосконалості матеріалів. У меблів, які оздоблені кам’яними елементами, останні можуть бути грубо оброблені. Допускається використання пластикових компонентів, але тільки в тому випадку, коли мова йде про високоякісний екопластик.

Безумовно, в найближчому сезоні затребуваним буде така сировина, як натуральне дерево, ротанг і плетіння, шерсть, льон, шовк, оксамит, екологічна шкіра, камінь, скло, метал (особливо латунь і хромована сталь) і терракот. Вони будуть чудово поєднуватися з вищезгаданими меблями і аксесуарами з переробленого пластику, а також з уживаними речами.

3. Наближеність до природи

Екологія ― це, без сумнівів, найбільш популярна тема на сьогоднішній день. В меблеві тренди 2021 входить використання натуральної сировини, яку легко переробити і яка не приносить шкоди природі, відмова від пластику й інше. Розумне споживання гарантує збереження екосистеми та створення оптимальних умов для гармонійного існування людини і природи. Ці тенденції відбилися в оформленні дизайну меблів 2021 року.

Якщо в попередніх сезонах використання старовинних меблів не входило в список модних трендів, то в 2021 ситуація змінилася. Повторне застосування і реставрування вінтажної гарнітури повністю відповідає тенденціям поточного сезону.

Часто використання меблів з натуральної деревини може здатися нераціональним з точки зору екологічності. Насправді ж, гарнітур з якісної сировини може прослужити кілька сотень років. Саме такі меблі ми можемо побачити в музеях або на виставках. Ті, хто придбав вироби з масиву можуть підтвердити її довговічність і надійність. Гарнітур з тирсоплити в сезоні 2021 вважається моветоном не тільки з точки зору його зовнішнього вигляду, але ще і по відношенню до екології.

На жаль, сам факт використання натурального масиву дерева ще не робить меблі екологічними. Важливо вибирати ті вироби, в яких використовувалися біо продукти, наприклад, екологічні клеї і фарби, а також безпечні масла або лаки для дерева. Варто уникати продуктів, в яких використовуються речовини, небезпечні для навколишнього середовища (наприклад, формальдегід).

Міцні меблі прослужить довгі роки, що позначиться на невисокій частоті наступних покупок. Це означає, що менше виробів потрапить на звалище. Завдяки використанню натуральної сировини, такі меблі не забруднюють навколишнє середовище. Екологічні меблі ― бажаний, але іноді важкий вибір, який супроводжується допитливістю і глибоким розумінням теми. Однак це варто зусиль, оскільки невеликий вибір на користь натуральності, може зробити величезний вплив на навколишнє середовище.

4. Мінімалізм

Мінімалізм в даний час є одним з найпопулярніших напрямків у широко зрозумілому дизайні меблів 2021 року.

Мінімалізм в будинку або квартирі ― це не стільки певний стиль, скільки певний спосіб мислення, в якому цінується свобода від зайвих меблів і прикрас, максимальна функціональність і гармонійність оформлення.

Мінімалізм тісно переплітається з функціоналізмом. Не можна викинути всі меблі з квартири, і залишити тільки ліжко і шафу. Мінімалізм в меблях пов’язаний з лаконічним зовнішнім дизайном виробів. На такій гарнітурі бракуватиме пишних барокових прикрас, величезних дзеркал з вираженими візерунками і тому подібного. Мінімалістичні меблі можуть поєднувати максимум два кольори, їх форма буде простою, а зовнішній вигляд не привертати до себе зайвої уваги. При цьому вироби зможуть помістити всі необхідні речі і приховати їх від очей.

Можна сказати, що сенс мінімалізму полягає в тому, щоб меблі не займали домінуючого положення в будинку, але при цьому повністю виконували свої функції. В такому випадку, в будинку буде достатня кількість невикористаного під меблі простору, де людина зможе відчувати себе вільно, невимушено і комфортно. Найпростіший спосіб забезпечити це ― вибрати вироби, яка виконують кілька ролей.

У вітальню з обідньою зоною відмінно підійде стіл, оснащений шістьма місткими ящиками для столових приладів, зарядних пристроїв або будь-яких інших дрібничок. Для спальні хорошим варіантом буде ліжко з ящиками для зберігання постільної білизни, а для дитячої ― двох’ярусне ліжко зі столиком внизу.

Мінімалізм ― це не спартанське життя без всяких зручностей ― навпаки, це комфортне життя без зайвого багажу матеріальних речей, які часто повинні замінити інших людей.

Мінімалізм ― це думати про своє життя як про експедицію, яку ми хочемо пройти з легкістю і як вільні люди. Це позбавлення від важкого сміття і непотрібних гаджетів.

5. Поєднання старого і нового

Традиційні інтер’єри з душею або сучасний мінімалізм? В меблеві тенденції 2021 року потрапило таке поняття як еклектизм, тобто змішування старого і нового. Поєднуючи старовинні меблі з сучасними простими формами, можна створити неповторний і оригінальний інтер’єр.

Власники автентичних старовинних меблів, обов’язково повинні використовувати її для створення трендового інтер’єру. Намагаючись оформити еклектичний інтер’єр з нуля, корисно дізнатися про історію будівлі, в якому воно знаходиться, і відвідати місцевий блошиний ринок.

Вінтажний стиль близький дизайнерам вже кілька сезонів, але в 2021 році цей тренд посилюється. В першу чергу такі меблі повинні бути виготовлена з міцних, благородних матеріалів. Модні меблі ― це також меблі із закругленими краями, інспіровані ідеальною формою кола, наприклад, журнальні столики і столи з циліндричним підставою і круглою стільницею, а також крісла та дивани з овальними спинками. Можна також використовувати крісла з гнутого переробленого пластику або фанери і стільці з химерно зігнутого ротанга з натуральною тасьмою на сидіннях або спинках. Цікаво, що в таких оформленнях добре простежується баланс округлості і прямих ліній ― наприклад, поруч з круглим журнальним столиком добре виглядає картина в прямокутній рамці з гострими краями.

Підходячи до поєднання старого і нового, необхідно вибрати головний мотив. В першу чергу потрібно визначиться з темою, яка буде присутня в різних елементах інтер’єру, і яка буде злегка домінувати. Наприклад, використовуючи скандинавський стиль і класицизм, варто взяти за основу перший, так як його характерні риси мають важливе значення для повсякденного життя.

Слід керуватися принципом, що вінтажні меблі повинні бути лише доповненням, деталлю. Все, що потрібно, це старовинне дзеркало, крісло, диван, табурет, стіл, стілець або лампа. Кращим варіантом стане виділення одного елемента серед інших. Також можна виділити простір, де буде виставлено антикварний предмет меблів. Варто вибрати мотив, а потім використовувати певний колір або візерунок в різних елементах декору. У випадку з традиційно обробленими стінами, на їх фоні чудово будуть виглядати сучасні меблі. Ні в якому разі не варто поєднувати антикваріат зі стилізованими під старовину аксесуарами.

При поєднанні старого з новим потрібно експериментувати. Замість того, щоб купувати готовий набір меблів, варто звернутися до більш сміливих і креативних поєднань. Звичайно, при виборі антикваріату і сучасних меблів слід пам’ятати про дотримання пропорцій.

Резюмуючи, можна сказати, що тенденції 2021 року стали органічним продовженням трендів 2020 року. Головною являється тема екології і розумного споживання.