24.03.2021

Вітальня 2021: 35 фото кращих тенденцій дизайну інтер'єру вітальні

Дизайн вітальні 2021: тренди, тенденції, кольори

У минулому році, через пандемію коронавіруса, ми стали набагато більше часу проводили у власних будинках, ніж в попередні роки. Під час соціальної ізоляції замість того, щоб ходити в ресторан, кіно або навіть на роботу, ми переходили з спальні в свою вітальню. Очікується, що в найближчі місяці ситуація не покращиться швидко, тому дизайнери зосереджуються на адаптації домашнього простору для потреб нашого тіла і духу.
Всупереч стереотипам, дизайн інтер’єру нерозривно пов’язаний із задоволенням поточних потреб людей, а не тільки з пошуком оригінальних декоративних рішень. В останні роки, коли став помітний надлишок технологій і швидкий темп сучасного життя, в моду увійшли інтер’єри, максимально близькі до природи ― в нейтральних тонах, з живими рослинами і комфортними місцями усамітнення, так званими затишними куточками.
Є кілька напрямків, пов’язаних з трендами дизайну інтер’єру вітальні в 2021 році, але всі вони мають спільний знаменник. 2021 рік спирається на кольори, матеріали і форми, які дає нам природа. У 2021 році в інтер’єрах панує природна краса віталень.

Тренди дизайну вітальні 2021 року

Помітна різниця між інтер’єрами минулих років і тими, які є актуальними в 2021 році, ― це акцент на затишку, автентичності і багатофункціональності. Під час пандемії салони поєднують в собі функції вітальні, зони відпочинку, кабінету, навчального класу і їдальні. Таким чином, на перший план вийшли салони з новим дизайном, близьким до потреб реального життя. Це те, що кардинально відрізняє дизайн вітальні 2021 від оформлень минулих років.
Які рішення використовують дизайнери, щоб отримати не лише гарну, а й комфортну вітальню? У 2021 році на місці дизайнерських, але часто не дуже зручних меблів, в модній вітальні з’явилися затишні м’які дивани і крісла. Особлива увага приділяється моделям з плавними дуговидними лініями, а також дерев’яним меблям з традиційними округленим формами.
У число трендів 2021 року також потрапило використання багатофункціональних меблів, але тільки за умови, що вони якісні. Аксесуари повинні відповідати реальним потребам та інтересам жителів, а не кольорам стін або стилю меблів.

Популярним також при оформленні дизайну вітальні цьому році являється стиль Grand Millennial, який особливо подобається молоді. Він полягає у впровадженні в сучасні інтер’єри старовинних або “бабусиних” меблів і аксесуарів.
Тенденції, які присутні в інтер’єрах в 2021 році, будуть теплими, затишними і заспокійливими. Будинки будуть наповнені натуральними матеріалами, такими як льон, джут, плетіння, кераміка, а також цікавим на дотик текстилем: велюром, оксамитом і прикрасами з щільної бавовни.
І так, в дизайні вітальні тренди такі присутні в 2021 році:

Бежевий як універсальний колір

Бежевий колір буде присутній в інтер’єрі в усіх його колірних варіаціях. Актуальним стали як прохолодні відтінки бежевого, так і колір кави з молоком, карамеллю, корицею, а також бежевий з червоним акцентом. Ці кольори повинні домінувати як на стінах, так і на підлозі, а також в меблях, всілякому обладнанні і аксусуарах, серед яких можна згадати глиняні або керамічні вироби ручної роботи, а також засушені квіти і плетені кошики.

Всупереч зовнішньому вигляду, бежевий колір не обов’язково повинен асоціюватися тільки з теплотою інтер’єру вітальні, стилізованого під природні елементи. Він прекрасно поєднується з золотом, домінуючим в стилі гламур. Це дуже елегантний дует, який дозволяє створити неповторний дизайн вітальні.
Крім того, що бежевий є універсальним кольором і є тоном номер один для створення модної вітальні, йому також властиві інші риси. Психологи стверджують, що даний відтінок має величезне значення для ментального стану людини. Колір сприяє розслабленню і заспокоєнню, а також створює відчуття безпеки й умиротворення.

Колірна гама Бохо

В останні роки течія Бохо поступово проникає в сучасний дизайн вітальні. Бохо ― це стиль, який підкорив сучасні інтер’єри. Він черпає натхнення в природі, довгих подорожах і кольора землі. Одна з найважливіших рис цього стилю ― індивідуальність, яка проявляється в аксесуарах ― прикраси, туристичних сувенірах, постерах, картинах чи рамках. Бохо підкреслює, хто ми, як працюємо, як відпочиваємо і що нас зачаровує. Завдяки стилю бохо ми можемо перетворити нашу квартиру в центрі міста на притулок на далеких островах.

Салон в стилі бохо ― це місце в будинку, де можна насолодитися дозвіллям з сім’єю, випити чашку чаю з друзями або почитати книгу. Легка і невимушена атмосфера, багато квітів і пастельні заспокійливі тони, зручні меблі в сільському стилі здатні подарувати чудовий відпочинок.
Особливе місце для оформлення дизайну вітальні в стилі Бохо займають так звані сільські предмети. Головним чином це стосується меблів. Вона повинна бути виготовлена ​​з натуральної якісної деревини, моментами грубо обробленої. Такі елементи створюють відчуття близькості до природи.
Дизайн вітальні в стилі бохо може також включати вінтажні елементи. Така еклектика допоможе створити індивідуальну і оригінальну вітальню, наповнену світлом і спокоєм.

Екологічність

Проблема екології знаходиться на піку актуальності останнього десятиліття. Життя в гармонії з природою і турбота про навколишнє середовище ― це сильна тенденція, яка також відбивається на зовнішньому вигляді інтер’єру вітальні, в якій ми проводимо величезну кількість часу. Екологічні будинки повинні бути наповнені рослинами і натуральними матеріалами, такими як дерево, льон, плетіння. Їх жителі обмежують використання пластика, надають перевагу розумному споживанню та застосуванню для оформлення інтер’єру вітальні макраме ручної роботи або аксесуари з натуральних матеріалів.

Еко-стиль наповнений елементами, властивими стилю Бохо. Такі інтер’єри включають квіти і вироби, в них домінують бежеві та зелені відтінки, а також дерев’яні або ротангові меблі.
У дизайні вітальні в стилі еко не використовуються зайві предмети декору, пишні прикраси, пластикові підставки (за винятком пластмаси, яка біологічно розкладається) і інше. Акцент тут зроблений на натуральних матеріалах, величезній кількості рослин, дерев’яних меблів і функціональності.

Вінтаж знову в моді

1960-і роки ― це джерело ідей і унікальних дизайнів інтер’єрів, які набувають все більшої популярності. Меблі, які панували в будинках наших бабусь, тобто відомі у всьому світі комоди, шафи та крісла, знову знайшли популярність і стали частиною інтер’єру вітальні.
Вінтаж, тенденція, яка стала модною в 2021 році, заснована на наповненні кімнат переробленими або стилізованими меблями, а також на наданні предметам нових функцій.

Якщо говорити про вітальні тренди повертаються до витоків, але з використанням сучасних функціональних рішень. У зв’язку з цим, актуальним стає еклектизм, тобто об’єднання предметів, найчастіше стилістично дуже різних. Тому важливою порадою для всіх, хто планує оформити свій інтер’єр в стилі Бохо, Еко або Вінтаж, є помірність, тому що різноманітність і велика кількість меблів і декору може внести в кімнати багато хаосу. Надмірне скупчення речей може викликати безлад в плануванні і тим самим перевантажити жителів.

Поєднання японського і скандинавського стилів

Згадані напрямки гармонійно поєднують лаконічність, відмову від надмірностей і функціональність. Оформлення вітальні згідно з канонами цих течій створює ідеальний простір для любителів мінімалізму: світлий, простий і комфортний. Використання натуральних матеріалів наближає до природи, саме тому в такій вітальні можна спокійно насолоджуватися чашкою чаю і повністю відпочити.

Новоутворений стиль характеризується відмовою від непотрібних дрібничок, барвистих подушках або строкатих візерунках. Тут все повинно бути дуже розбірливо і мати на людину заспокійливу дію, як чашка теплого чаю в дощовий вечір.

Інтер’єри з індивідуальним характером

В 2021 році упор варто робити на персоналізацію простору. Персональні акценти, відхід від мейнстрімних рішень, розміщення оригінальних і неповторних елементів, дозволяє створити автентичний, “наш” інтер’єр. Професіонали пророкують динамічний розвиток цього напрямку, тому що це відмінний спосіб пробудити творчі здібності і створити простір, який повністю відображатиме особистість і темперамент.

Тенденції меблів для вітальні 2021

Що стосується вітальні тенденції меблів не будуть виділятися на тлі загальних трендів. У моду увійшли якісні дерев’яні вироби з лаконічним дизайном, а також простим, але елегантним зовнішнім виглядом. Список модних меблів для вітальні в 2021 році включає функціональні шафи, ліжка з ящиками для зберігання речей, столи, які можна скласти і розкласти.
До модних меблів для вітальні в поточному сезоні входять:

Стільці з ротанга ― давно користуються популярністю серед домашньої і садових меблів, але в новому сезоні вони стануть справжнім хітом в облаштуванні дизайну інтер’єру вітальні. Яскраві кольори і легкі форми меблів з ротанга прекрасно доповнюють тенденції декору, які ми зараз спостерігаємо, а саме, повернення до природи. Більш того, вони добре вписуються в найрізноманітніші інтер’єри. Меблі з ротангу в ретро-стилі ідеально підходить для будинку в стилі ретро, ​​еклектики або бохо.
Диван ― найважливіший елемент будь-якої вітальні. Велюровий диван насиченого кольору не тільки буде красиво виглядати, але і додасть енергії і поліпшить настрій. Наймодніші кольори на 2021 рік ― гірчичний, насичений синій, цегельний і смарагдово-зелений. Актуальними стали вироби на високих ніжках, які надають приміщенню елегантності.

Модульні дивани ― це ще один тренд, який широко використовується при оформленні інтер’єру вітальні. Перевага таких виробів, в першу чергу, полягає в тому, що вони можуть бути адаптовані до способу життя сім’ї та їх мінливих потреб з плином часу. Модульні меблі відрізняються безліччю варіацій і максимальною функціональністю. Такий вид дивана дозволяє підігнати розмір і вигляд виробу під розмір конкретної вітальні.
Багатофункціональні меблі ― це об’єкти з невеликими мінімалістичним розмірами, які можуть виконувати кілька функцій. Інвестуючи в один предмет меблів, його можна використовувати для різних завдань. Ця особливість відповідає модним трендам оформлення вітальні 2021 року.

Натуральні матеріали ― як уже неодноразово згадувалося, меблі з деревини стали популярними завдяки зростаючій увазі до навколишнього середовища. Вибираючи вироби з дерева, каменю або бавовняних і лляних тканин, ми інвестуємо в продукт, який витримує випробування часом. Ці види матеріалів зберігають свій чудовий зовнішній вигляд і властивості, а сам процес старіння додає благородства.

Кольорові тренди для фарбування стін у вітальні 2021 року

Кожен наступний сезон ― це велика кількість колірних тенденцій в інтер’єрі, які надихають на зміни і освіження квартир. Якщо ви хочете надати своїй вітальні новий вимір і змінити його стилізацію, варто звернутися до модної колірної палітрі, яка включає класичні сірі, сині і яскраво-зелені відтінки, а також ніжні пастельні тони. Цікава ідея ― поєднати фарбу з настінного плиткою, виділивши таким чином одну зі стін або зону у вітальні.

За даними інституту Pantone, провідним кольором дизайну вітальні 2021 року став морський синій, що викликає спогади про нічне небо, освітлене місяцем, або морських хвилях з сонцем. Це універсальний насичений і виразний колір, непідвладний часу. Його можна поєднувати як з класичним деревом, так і з теплими тканинами, а також з білими і чорними меблями і склом, присутніми на журнальному столику і на стінах у вигляді дзеркал. Він відмінно поєднується з іншими яскравими акцентами, такими як жовтий диван або фіолетові лампи, створюючи еклектичний інтер’єр.

Рожевий, зелений, синій, помаранчевий або жовтий не обов’язково повинні бути дуже насиченими кольорами. Бліді, ніжні і ясні вони приносять в інтер’єр затишну і теплу атмосферу. Пастель на стінах чудово гармоніює з квітковими мотивами, стерильним білим, стилізованими меблями і земляними відтінками. Так що перераховані кольору будуть хорошим вибором для класичних інтер’єрів, для любителів романтичного стилю і ботанічних візерунків. Чорний шкіряний диван і аксесуари з порцеляни створюють неповторну еклектику в інтер’єрі, поєднуючи елегантність з класикою і сучасністю.

Серед останніх тенденцій в інтер’єрі можна знайти глибокий сірий. Цим кольором варто скористатися при плануванні облаштування вітальні з урахуванням декоративної стіни. Широкоформатна плитка кольору необробленого бетону, дуже добре підкреслить стіну з телевізором, поруч з яким стоїть шафа з металевим каркасом і дерев’яними фасадами. Еклектика в архітектурі сьогодні дуже затребувана, тому бетон також може бути елементом вітальні з великим диваном пастельних тонів і журнальним столиком з піддонів.

Решту стіни можна покрити фарбою більш світлого сірого відтінку або зробити вибір на користь контрастів з, наприклад, ніжною м’яти. Цікавого ефекту можна домогтися, вибравши плитку унікального кольору незвичайного сірого мармуру. Такі вироби світлого відтінку з ніжними прожилками, натхненними дорогоцінним каменем, надають елегантність стилю. Ви можете комбінувати їх з класичним синім або чистим білим кольором, щоб створити монохромний інтер’єр з відтінком розкоші.

Величезний інтерес викликав ще один трендовий колір 2021 року ― землистий коричневий. Здавалося б, такий колір не сприяє розслабленню і заспокоєнню. Насправді, його наближеність до натурального тону землі має відмінний заспокійливий вплив на психіку людини. Доповнивши салон рослинами і пастельними меблями, можна створити чудовий інтер’єр. Сучасна вітальня, пофарбована в землистий коричневий, створить відчуття комфорту і безпеки.

Резюмуючи, варто відзначити, що дизайн вітальні 2021 повинен бути максимально близьким до природи. Не рекомендується використовувати яскраві люмінесцентні кольори, надто багато аксесуарів, пластикові вироби та зайві меблі. Необхідно робити вибір на користь легкості і свободи, функціональності і мінімалізму.